Akcesoria baristyczne

Akcesoria baristyczne

Czy wiesz, czym są akcesoria baristyczne? Nie myl ich z wyposażeniem baru – barista to specjalista od parzenia kawy i herbaty, nie przygotowywania drinków. Sztuka przygotowywania tych uwielbianych na całym świecie napojów posiada wiele tajników, które warto zgłębiać, aby Twoje napoje zachwycały podwójnie.

Akcesoria baristyczne – jakie wybierać?

Aby przygotować kawę i herbatę idealną powinieneś zainteresować się zaparzaczami różnego rodzaju. Sprzętem, którego nie może zabraknąć w Twoim wyposażeniu jest także kawiarka – dzięki której poczujesz zupełnie nowy smak kawy. Ceramiczne mate rustico oraz dobrze dobrana bombilla sprawią, że Twoje yerba mate zachwyci smakiem i aromatem. Pamiętaj też o dobrym doborze kubków i filiżanek – aby piło się jeszcze przyjemniej. Spieniacz do mleka pozwoli zrobić pyszną piankę na domowym latte, na którym później możesz umieścić ozdoby – np. z cynamonu, kakao lub po prosto rysowane kawą na piance.

Co jeszcze?

Bardzo istotne są nie tylko akcesoria baristyczne, ale także sam wybór kawy i herbaty. Nie warto na nich oszczędzać – jeśli chcesz cieszyć się naprawdę doskonałym smakiem, dużo zależy od jakości tych produktów. Pysznym wyborem będzie kawa kolumbijska (kraj ten słynie właśnie z produkcji kawy) oraz chińskie i japońskie herbaty. Pełne smaków i aromatów na pewno zachwycą Ciebie i Twoich gości.

Warto inwestować w akcesoria baristyczne jeśli jesteś wielbicielem kawy lub herbaty.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 01.02.2019 10:49:26)

Podlinkuj wpis:

You may also like...

Dodaj komentarz