Dalmierze i drogomierze

Dalmierze i drogomierze

Do łatwego i precyzyjnego pomiaru odległości przydadzą się dalmierze i drogomierze. Pytanie tylko – czym się różnią? Przy pomocy pierwszego z urządzeń wykonamy pomiary do wybranego przez nas punktu, korzystając z lasera lub układu optycznego. Drugie natomiast należy poprowadzić po powierzchni terenu, więc w odróżnieniu do dalmierza nie zmierzymy nim nic na odległość.

Dalmierze i drogomierze – na co zwrócić uwagę?

Obok funkcjonalności – pomiarów odległości, pola lub objętości, ważny jest również rozmiar samego urządzenia. Zwłaszcza dotyczy to profesjonalistów, którzy będą je wykorzystywać codziennie w swojej pracy. Nie mniej istotna jest jego waga, która przy dłuższym użytkowaniu „robi różnicę”. Jeśli natomiast kupujemy drogomierz, a nie mamy zbyt wiele miejsca by go ze sobą przewozić, sprawdźmy czy jest możliwość regulacji długości uchwytu i złożenia go.

Gdzie i jak kupować?

Szukając sklepów oferujących dalmierze i drogomierze, warto korzystać z Internetu. Znajdziemy tam dokładne opisy produktów oraz opinie użytkowników. Należy dobrać urządzenie dokładnie do naszych potrzeb, by nie przepłacić za nieużywane funkcje.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 11.06.2018 23:27:11)

Podlinkuj wpis:

You may also like...

Dodaj komentarz