Gdzie można najtaniej kupić paliwa?

Gdzie można najtaniej kupić paliwa?

Najtańszym źródłem takich paliw jak olej opałowy i napędowy są przede wszystkim hurtownie, trudniące się sprzedażą różnego rodzaju paliw ciekłych i gazowych w dużo niższych niż na stacjach benzynowych cenach.

Olej opałowy i napędowy od tego samego producenta?

Jak najbardziej! bardzo wiele firm może dostarczać zarówno olej opałowy i napędowy. W ten sposób można nie tylko zatankować swoje auto pod kurek w niższej, bardziej opłacalnej cenie, jak i ogrzać cały dom w okresie jesienno-zimowym i oszczędzić nieco na rachunkach. Każdy stara się, aby eksploatacja samochodu była dla niego jak najmniej problemowa i jak najtańsza – nikt nie lubi przepłacać, dlatego warto rozejrzeć się, czy gdzieś w okolicy nie działa hurtownia paliw, w której można bez problemu zaopatrzyć się w nieco tańsze paliwo opałowe.

Jak inaczej oszczędzać na paliwach?

Przede wszystkim nie należy kierować się reklamą, która zewsząd atakuje nas coraz to bardziej wymyślnymi sloganami typu: „poczuj moc swojego samochodu” lub „to paliwo da Ci pełną moc„. Niestety badania wskazują, że tankowanie wysokooktanowego paliwa wcale nie daje wymiernych korzyści co do prowadzenia auta, lepszych osiągów czy możliwości przejechania większych odległości. Jedyne, co zapewniają te paliwa to ubytek w kieszeni użytkownika, ponieważ ich ceny są wyższe od standardowych cen benzyny 95 lub 98.

Istnieje wiele różnych sposobów na to, aby nieco oszczędzić na paliwach. Olej opałowy i napędowy można kupować w znacznych ilościach u tego samego producenta – wówczas istnieje możliwość uzyskania dodatkowych zniżek czy rabatów. Ponadto tacy sprzedawcy, zwłaszcza lokalni w mniejszych miejscowościach lub na terenach wiejskich są bardziej skłonni do negocjacji, niż duże przedsiębiorstwa, które trudnią się wyłącznie dostarczaniem paliw na stacje benzynowe w ramach podpisanych kontraktów.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 25.12.2018 20:04:14)

Podlinkuj wpis:

You may also like...

Dodaj komentarz