Kształtowniki aluminiowe w budownictwie

Kształtowniki aluminiowe w budownictwie

Można śmiało powiedzieć, że pojawienie się aluminium wręcz zrewolucjonizowało technikę znaną ludzkości. Jedną z nich było także budownictwo. Obecnie kształtowniki aluminiowe , kątowniki we wszelkich możliwych odmianach są wykorzystywane na tak szeroką skalę, że trudno wyobrazić sobie współczesne budowle bez ich zastosowania.

Materiał niemalże idealny

Różnego rodzaju kątowniki aluminiowe (jak np. profile równoramienne, profile nierównoramienne) używane są przede wszystkim w budownictwie komercyjnym, konstrukcjach zewnętrznych oraz projektach budowlanych o dużych gabarytach. Podstawowymi zaletami, które zadecydowały o sukcesie aluminium, są: jego niska masa w stosunku do wielkości elementu oraz bardzo wysoka odporność na korozję. Ponadto materiał ten wykazuje wysoką wytrzymałość przy różnych warunkach pogodowych, jest odporny na odkształcenia i środki chemiczne, cechuje go wysoka izolacyjność termiczna oraz dobre przewodnictwo elektryczne i cieplne.

Kształtowniki aluminiowe, ale nie tylko

Wymienione wyżej cechy aluminium czynią go idealnym do wytwarzania profili o najróżniejszych kształtach, wśród których płaskowniki i kątowniki są najbardziej podstawowymi. Bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie znalazły profile okrągłe, profile kwadratowe, owalne, rury, pręty aluminiowe o różnym przekroju, ceowniki, teowniki i cały szereg innego rodzaju kształtowników aluminiowych. Z aluminium można wykonywać także profile na specjalne zamówienie klienta- warunkiem jest, aby ich wykonanie nie przekraczało możliwości technologicznych producenta i mieściło się w normach produkcyjnych. W budownictwie kątowniki i kształtowniki aluminiowe najczęściej wykorzystuje się do produkcji okien, drzwi, balustrad, wykonywania fasad i konstrukcji pod elewacje.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 11 (ostatnio: 14.03.2019 07:42:57)

Podlinkuj wpis:

You may also like...

Dodaj komentarz