LIFT PLUS: przełamujemy bariery architektoniczne

LIFT PLUS: przełamujemy bariery architektoniczne 0

LIFT PLUS: przełamujemy bariery architektoniczne

LIFT PLUS: przełamujemy bariery architektoniczne

Wśród urządzeń dostępnych w ofercie sprzedażowej firmy Lift Plus znajdą Państwo między innymi: nowoczesne i bezpieczne windy dla niepełnosprawnych (dzięki którym przemieszczanie się między kondygnacjami budynku będzie szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze), schodołazy, wanny i podnośniki pacjenta, platformy i krzesła przyschodowe, a także szereg innych urządzeń. Oferujemy darmowe kosztorysy i wizje lokalne dla osób korzystających z dofinansowania ze środków PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Adaptacja budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz redukcja bądź całkowita likwidacja szeroko rozumianych barier architektonicznych – to nasza misja, która od blisko piętnastu lat napędza działalność firmy LiftPlus.

AVIVA Częstochowa 0

AVIVA Częstochowa

AVIVA Częstochowa

Faktem jest, że doświadczenie i świadomość przychodzą ludziom z wiekiem. Nie da się nie zgodzić się z takim stwierdzeniem w nawiązaniu do ubezpieczeń. Niewielu młodych ludzi zastanawia się jakie posiada ubezpieczenie. Generalnie opłacają składki ubezpieczeń grupowych oferowanych im w szkołach a później na początku pracy zawodowej w zakładzie pracy.

Dopiero z czasem przychodzi troska o siebie i najbliższych. Rodzina staje się większa. Należy zacząć ponosić odpowiedzialność już nie wyłącznie za siebie ale również za swoich bliskich. Dopiero wtedy zaczynamy interesować szczegóły ubezpieczenia. Zaczynamy czytać umowy i sprawdzamy co co jest w nich zawarte i jaki zakres ubezpieczenia nas dotyczy.

Rynek ubezpieczeniowy jest niezliczony. Wybór firm, które mogą zaoferować nam ubezpieczenie równie znaczny. Dlatego żeby dokonać dobrego wyboru ubezpieczenia powinno się poświęcić trochę swojego czasu i zapoznać się z umowami ubezpieczeniowymi poszczególnych firm i zdecydować się na to co najważniejsze lub indywidualnie negocjować swoje ubezpieczenie. Można jednak oszczędzić czas i wybrać dobrą firmę ubezpieczeniową, która zadba o klientów i zapewni korzystne ubezpieczenie. Agent ubezpieczeniowy AVIVA Częstochowa pozna potrzeby swojego klienta i dzięki temu pomoże wybrać najlepszą opcję ubezpieczenia. Jest to też doskonały agent ubezpieczeniowy AVIVA Katowice.

Projekty domów w różnych technologiach 0

Projekty domów w różnych technologiach

Projekty domów w różnych technologiach

Tworzymy projekty domów budowanych w technologii tradycyjnej, drewnianej oraz szkieletowej. Nasze projekty są unikalne i dopasowane do preferencji Klienta. Staramy działać szybko i kompleksowo. Współpracujemy z dwoma firmami wykonującymi domy drewniane oraz szkieletowe, z firmą budowlaną i wykończeniową.

Wykonujemy projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze w następujących kategoriach:

 • obiekty mieszkalne, jednorodzinne, wielorodzinne w technologii tradycyjnej murowanej drewnianej lub szkieletowej,
 • obiekty przemysłowe (hale produkcyjne, magazynowe),
 • inwentaryzacja obiektów,
 • wizualizacje projektu,
 • termomodernizacje, przebudowy, nadbudowy, rozbudowy,
 • adaptacje projektów typowych,
 • uzyskanie dokumentacji do projektu budowlanego (warunku zabudowy lub wypis/wyrys z miejscowego planu zagospodarowania terenu),
 • dokumentacje do zgłoszenia budynku do 35 m2.

Najnowszym przebojem ostatniego czasu są całoroczne domy z bali drewnianych. Budowa takiego domu to przede wszystkim krótki czas budowy oraz niższe koszty w stosunku do domu tradycyjnego-murowanego. Taki dom jest również zdrowszy, a zapach unoszącego się w środku zapachu drewna jest czym wspaniałym. Dobrze wykonany i ocieplony dom drewniany jest na równi z trwałością z tym murowanym.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na Naszej stronie internetowej www.arthprojekty.pl a także na naszym fanpage na Facebooku: Domy drewniane i tradycyjne ARTH. Serdecznie zapraszamy! 🙂

Wtedy gdy sprawy karne to prawnik Ars-lege 0

Wtedy gdy sprawy karne to prawnik Ars-lege

Wtedy gdy sprawy karne to prawnik Ars-lege

Często w kwestiach dotyczących prawa pomoc ludzi kompetentnych, jak na przykład adwokat jest nie do przeceniania. Bardzo dobra kancelaria adwokacka składa się z takich właśnie specjalistów, którzy chętnie nam pomogą praktycznie w przypadku każdego dylematu prawnego. Adwokat to osoba po studiach z zakresu prawa, który zaliczył na pewno aplikację adwokacką i ma za sobą wszystkie egzaminy. Osoba taka, jako prawnik może bez wątpienia przede wszystkim udzielać porad z zakresu prawa, równocześnie może w razie wystąpienia takiej konieczności oficjalnie wystąpić jako nasz reprezentant przed przed każdym sądem na terenie kraju. Powoduje to, że jako kontrahenci takiej to właśnie firmy, jak kancelaria adwokacka będziemyfachowo obsłużeni w dylematów prawnych, a adwokat nie tylko udzieli nam porad, ale także stawi się z nami przed obliczem sądu by walczyć o najlepszy dla nas werdykt sądowy. To fachowa pomoc prawna dla firm oraz dodatkowo w przypadkach jak sprawy karne i cywilne. Także w kwestiach jakiś zawiłości prawnych czy jak również trudnościach w interpretowaniu przepisów administracyjnych, których nie rozumiemy, jak także w sprawach największej wagi przynajmniej takich jak sprawy karne i administracyjne, w których to my będąc po stronie oskarżonych potrzebować będziemy wsparcia.

Szkoła jazdy Częstochowa 0

Szkoła jazdy Częstochowa

Szkoła jazdy Częstochowa

Jeśli mieszkasz w pobliżu Częstochowy i niedawno zacząłeś myśleć o zdaniu prawa jazdy kat. B, to chcemy przekonać Cię do dokładnego zaznajomienia się z stroną doskonałej szkoły jazdy, w której cierpliwi i przyjemni szkoleniowcy zrobią wszystko co potrzeba, abyś świetnie pojął umiejętność kierowania samochodu!

W opisywanej szkole samochodowej kursanci jeżdżą identycznymi autami jak te, które obecne są w trakcie egzaminów. Ale zabiegamy nie jedynie o to, aby jak najlepiej nauczać jazdy, skupiamy się też na nauce zasad ruchu drogowego, przez co zaliczenie egzaminu na prawo jazdu jest jeszcze prostsze.

O renomie naszej szkoły mogą poświadczać najlepsze miejsca w rankingach. Skontaktuj się z nami i zapisz się na kurs, a u nas nauczysz się wszystkich tras egzaminacyjnych w Częstochowie - jak chociażby ta: klik!

Salon skoda 0

Salon skoda

Salon skoda

Zmotoryzowanie to ważna spośród fundamentalnych cech dzisiejszego społeczeństwa. Większa część rodzin wykorzystuje przynajmniej jeden samochód, dlatego też rodzinny budżet obarczony jest tak samo ceną paliwa, ale też przeglądów albo koniecznych napraw. Bardzo często stawiane jest pytanie czy wybrać się do autoryzowanego serwisu czy zwykłego warsztatu - jakie są za i przeciw takich wyjść?

Zazwyczaj przy poruszaniu tematu takiego jak serwis VW Częstochowa, najwięcej dobrych wypowiedzi dotyczy autoryzowanych serwisów. Dlaczego tak się dzieje? Dla wielu podstawową i niezaprzeczalną zaletą jest tu bezpieczeństwo. Jedną spośród najważniejszych spraw, w sytuacji gdy wsiadamy do wozu jest poczucie bezpieczeństwa. Jeśli o auto zadbali profesjonaliści, zaś wszelkie elementy zamienne są oryginalne, wówczas wiemy, iż dowolne ryzyko dotyczące wozu okazuje się ograniczone do minimum. Ponadto w przypadku jakiejkolwiek sytuacji niebezpieczeństwa, taki samochód nie zawiedzie. W przypadku autoryzowanych serwisów istotny jest jednocześnie profesjonalizm załogi. Wozem zajmują się jedynie wykwalifikowani pracownicy, którzy wyśmienicie znają się rzeczywiście na danej marce.

Prawnik Częstochowa – Kwiatkowska Karolina 0

Prawnik Częstochowa – Kwiatkowska Karolina

Prawnik Częstochowa - Kwiatkowska Karolina

W dzisiejszym świecie zapotrzebowanie na solidne i profesjonalne usługi prawne stale rośnie. Wynika to z coraz szerszego regulowania przepisami prawa różnego rodzaju sfer naszego codziennego życia. Rozwój gospodarki rynkowej oraz przyjęcie modelu państwa prawa to dwa główne czynniki powodujące zwiększenie zapotrzebowania na usługi prawnicze.

Ustalenie czy usługa ma charakter prawny nie zawsze jest proste i oczywiste. Jest to spowodowane tym, że część usług tego typu ma charakter doradczy czy też rzeczoznawczy. Aby móc precyzyjne ustalić zakres czynności określanych mianem usług prawniczych przydatne będą klasyfikacje wydane na podstawie przepisów o statystyce publicznej.

Zgodnie z obowiązującą Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług pojęcie „usługi prawnicze” obejmuje usługi w zakresie doradztwa prawnego i reprezentacji w dziedzinie prawa karnego, w pozostałych dziedzinach prawa, w postępowaniu ustawowym w kolegiach, komisjach arbitrażowych itp., usługi w zakresie patentów i praw autorskich, usługi notarialne, usługi związane z przetargami i aukcjami.

Przepisy ustaw korporacyjnych, tj. ustawy – Prawo o adwokaturze i radcach prawnych, zawierają pojęcie pomocy prawnej poprzez wskazanie, że polega ona w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Niewątpliwie w pojęciu „pomoc prawna” zawiera się możliwość świadczenia szeregu „usług prawniczych”.

Zasadniczym kryterium pozwalającym na odróżnienie usług prawniczych od innych usług powinno być kryterium podmiotowe - dotyczące wykształcenia świadczących je osób. Usługi prawne są to na pewno usługi o charakterze intelektualnym. Minimalnym warunkiem pozwalającym na świadczenie usług prawniczych jest ukończenie studiów wyższych prawniczych i uzyskani tytułu magistra prawa.

Solidny i sprawdzony Prawnik Częstochowa to na pewno osoba Pani Karoliny Kwiatkowskiej, która w roku 2004 ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji. W dodatku jeżeli mówimy o radcy prawnym w Częstochowie to w 2014 roku Pani Karolina Kwiatkowska otrzymała pozytywny wynik z egzaminu radcowskiego i została umieszczona na liście radców prawnych.

Tadex S.C. – obróbka metali 0

Tadex S.C. – obróbka metali

Tadex S.C. - obróbka metali

Firma Usługowa Tadex S.C. w Częstochowie przy ulicy Sokolej 14b prowadzi profesjonalną obróbką metali i obróbką skrawaniem na bezkonkurencyjnym poziomie. Wieloletnie doświadczenie firmy zarówno w obróbce maszynowej CNC jak i w obróbce skrawaniem metali w sposób niezautomatyzowany skutkuje tym że działalność firmy Tadex S.C. jest wybitnie bezkonkurencyjna. Obróbka skrawaniem CNC to podstawowe podmioty działania tej firmy. Team firmy to pokaźny zespół działający w branży przetwarzania metali od wielu lat. Wybitni eksperci firmy szkoleni przez wiele lat w dziedzinie obrabiania metali oraz sterowania maszyn obrabiających metali w technologii CNC są niezastąpieni w skali całego regionu.Firma Tadex S.C. świadczy również usługi analizy struktury krystalicznej materiału metalowego jak również detekcję zwyrodnień powierzchni metalowych tylko dzięki nowoczesnemu laboratorium pomiarowemu. Obrabiarki sterowane oprogramowaniem komputerowym (Computerized Numerica Contrl) to podstawa nowoczesnej obróbki skrawaniem. Dzięki zastosowaniu maszyn CNC możliwe jest osiągniecie niebywale lepszych rezultatów obróbki metalu i znacznie bardziej precyzyjnej dokładności skrawania metali niżeli drogi tradycyjnego ręcznego skrawania metalu.

Dodatkowo oprócz doskonałej lokalizacji firmy Tadex S.C. jaką jest Częstochowa i województwo Śląskie jest oczywiście flota w postaci nowoczesnych maszyn służącychdo obróbki metali i obróbki skrawaniem. Idealnie wyposażona hala produkcyjna zapełniona jest maszynami do skrawania metali oraz maszynami do numerycznej obróbki skrawaniem CNC. Firma Usługowa Tadex S.C. reklamuje swoją ofertę na renomowanych międzynarodowych targach związanych z maszynową obróbką skrawaniem i maszynową obróbka skrawaniem CNC metali. Ich oferta okazanabyła między innymi na wystawach takich jak SUBCONTRACTING – Poznań 2015 czy też w Krakowie na Salonie Kooperacji przemysłowej 2014.

Urządzenia numeryczne do obróbki skrawaniem CNC jakimi skrawa firma Tadex S.C. c Częstochowy to między innymi:

 • Centrum numerycznej obróbki tokarskiej EAGLE 25 dajemożliwość obróbki z pręta do średnicy 25mm. Max. Dopuszczalna długość obrabianych detali 120mm. Sterowanie w 4 osiach.
 • Automat tokarski CNC EAGLE MINI TURN dajemożliwość obróbki z pręta do średnicy 32mm. Max. Dopuszczalna długość obrabianych detali 130mm. Sterowanie w 2 osiach Głowica narzędziowa 8 narzędzi.
 • Automat tokarski CNC CNC HYUNDAI KIT 450 dajemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. Dopuszczalna długość obrabianych detali 150mm. Sterowanie w 2 osiach.
 • Centrum tokarskie DUGARD 42 TT (42 SUB) dajemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. Dopuszczalna długość obrabianych detali 230mm. Sterowanie w 8 osiach. Wrzeciono przechwytujące.
 • Automat tokarski CNC KNUTH FANUC 0T dajemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. Dopuszczalna długość obrabianych detali 120mm. Sterowanie w 2 osiach.
 • Automat tokarski CNC TAKANG FANUC 0T dajemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. Dopuszczalna długość obrabianych detali 120mm. Sterowanie w 2 osiach.
 • Automat tokarski CNC WASHINO L-70 dajemożliwość obróbki z pręta do średnicy 42mm. Max. Dopuszczalna długość obrabianych detali 150mm. Sterowanie w 2 osiach.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ofertą firmy Tadex S.C z Częstochowy.

Licytacje komornicze 0

Licytacje komornicze

Licytacje komornicze

Kancelaria prawnicza Whitford Miller proponuje generalne wsparcie na każdym etapie licytacji komorniczej. Realizujemy rewizję danych mających związek z licytowanej własności. Oprócz tego dokonujemy analizy operatu szacunkowego wykonanego przez biegłego sądowego. Nierzadko także reprezentujemy naszych zleceniodawców podczas licytacji. Odpowiadamy za kontakt naszego klienta zarówno z kancelarią komornika oraz odpowiednimi sądami. Pozwala to na zostanie właścicielem posiadłości o wiele taniej oraz szybciej. Działamy na terenie miast Warszawa i Częstochowa jednak bez problemu jesteśmy w stanie zająć się Państwa sprawą w każdym rejonie naszego kraju. Prowadzimy także sprawami odnoszące się do sporów o odszkodowanie z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Więcej informacji wyszukają Państwo na naszej stronie dotyczącej odszkodowaniach. W naszym serwisie znajdą również Państwo nieodpłatnie udostępnione przygotowane przez naszych prawników wzory najpopularniejszych umów, kalkulatory, księgi wieczyste które można pobrać w formacie PDF, akty prawne oraz adresy i telefony wszystkich polskich prokuratur i sądów.

Trendydom 0

Trendydom

Trendydom

Zapraszamy wszystkich do zobaczenia naszego bloga poświęconego różnym akcesoriom kuchennym. Publikujemy tam najświeższe trendy w „modzie kuchennej”. Poznacie Państwo z akcesoriami oraz przeróżnymi przyborami niezastąpionymi do pracy w kuchni i nie tylko. Ciepło zapraszamy również wszystkich do zobaczenia naszego sklepiku sieciowego gdzie łatwo można kupić większość opisanych rzeczy. Dla mieszkańców Częstochowy dobra nowina, zakupiony towar dostarczymy bez opłaty pod wskazany adres. Prowadzimy obiekt handlowy gdzie można osobiście przyjść i kupić. Prowadzimy także sprzedaż hurtową dla sklepów. Bardzo wyjątkowe warunki współpracy. Zapraszamy.