Pierwszy dzień pracy

Pierwszy dzień pracy

Pierwszy dzień pracy, w nowej firmie, nowym miejscu, nowym środowisku, a bywa, że i w… nowej branży – właśnie dlatego trzeba się do niego dobrze przygotować. Co rusz spotykamy poradniki o tym, jak zrobić dobre wrażenie, kiedy to my jesteśmy tymi „nowymi”. Dziś wcielmy się w rolę pracodawcy i dowiedzmy się, co przygotować, by pierwszy dzień pracy był dla „nowego” niezapomnianym i pozytywnym przeżyciem.

Przede wszystkim odpowiednio wcześnie przypomnijmy mu adres firmy, poinformujmy, o której i gdzie ma się stawić, a także o kogo pytać. Dobrze podać mu też możliwie jak najbardziej szczegółowy plan pierwszego dnia. To zminimalizuje stres związany z nieznanym. By jeszcze lepiej pomóc mu w aklimatyzacji, przydzielmy nowemu pracownikowi opiekuna spośród starszych stażem. Będzie odpowiadał na jego pytania i wprowadzał w towarzystwo.

By pierwszy dzień pracy nie zakończył się fiaskiem, zadajmy o to, by sprzęt (na przykład komputer, telefon) był gotowy od zaraz, a nie na przykład pod koniec pierwszego tygodnia. Nie rzucajmy też „nowego” na głęboką wodę i nim zacznie realizować zadania, przeszkolmy go.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 34 (ostatnio: 11.05.2019 03:08:30)

Podlinkuj wpis:

You may also like...

Dodaj komentarz